Zobaczyć kuchnię, której jeszcze nie ma

Oprogramowanie
Zobaczyć kuchnię, której jeszcze nie ma

Każdy z nas dysponuje nieco innymi możliwościami wyobraźni, tym bardziej gdy mówimy o wyglądzie projektowanych pomieszczeń i chcemy zobaczyć, jak w każdym detalu będzie wyglądało nasze wnętrze. 

Co prawda wzrok jest zmysłem, który potrafi nas wprowadzić w błąd, jednak nie na co dzień mamy do czynienia z fatamorganą, zatem możemy wyjść z założenia, że to, co widzimy, jest rzeczywiste.

Ma to odniesienie także do projektów wnętrz mieszkalnych. Nie każdy posiada zdolność i umiejętność odczytywania płaskich rysunków czy wyobrażenia sobie konkretnych kształtów na podstawie projektów technicznych. Nawet jeśli te projekty odwzorowują znane nam wszystkich sprzęty AGD marki Samsung.

Powstaje zatem dziewicze pole do zagospodarowania. Z takiego założenia wyszedł inwestor zlecając firmie 3DLive wykonanie foto-realistycznych wizualizacji swoich produktów w aranżacjach kuchennych. Wszystko po to, aby klienci mogli zobaczyć. Zobaczyć to, jak sprzęt producenta prezentuje się w różnych wariantach wnętrz kuchennych. I nie mówimy tu dwóch czy trzech wnętrzach. 3DLive opracowało łącznie ponad trzydzieści super realistycznych wizualizacji prezentujących sprzęt w kilku rodzajach pomieszczeń kuchennych.Zadanie zostało podzielone na dwa etapy.

Pierwszy obejmował modelowanie pomieszczeń kuchennych oraz trzech typów kuchni:
- kuchni z zabudową w układzie liniowym,
- w kształcie litery L,
- kuchni z wyspą.

Każdy z trzech typów kuchni został rozszerzony o 4 wersje kolorystyczne. Na tym etapie graficy mieli wkomponować w zabudowę sprzęty kuchenne producenta, w tym lodówki, okapy, płyty grzewcze, piekarniki czy mikrofale, w rozmaitych konfiguracjach.

Etap drugi obejmował wykonanie renderingów wybranych typów kuchni na potrzeby aplikacji internetowej inwestora, mającej za zadanie zaprezentowanie sprzętu AGD w jak najbardziej realistycznych wnętrzach.

Wszystkie prace trwały około miesiąca. 3DLive stworzyło materiał katalogowy, idealnie odwzorowujący sprzęt firmy Samsung w ciekawych, nowoczesnych wnętrzach. Wysoka jakość wizualizacji, bardzo duży stopień precyzji w wykonaniu detali, wyważona ilość drobnych elementów, stworzenie złudzenia światła dziennego - dzięki tym zabiegom kuchnie „żyją”. Takie podejście do tematu wywiera duże wrażenie na użytkownikach dokonujących zakupu sprzętu Samsunga. Wizualizacje 3DLive wyglądają niczym zdjęcia i aż kusi, by spytać, gdzie taką kuchnię można obejrzeć na żywo.

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]