Przełamujemy stereotypy - ogrzewanie nie musi być nudne

Ogrzewanie
Przełamujemy stereotypy - ogrzewanie nie musi być nudne

Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej twórczej pasji i wybrać do domu… nowy grzejnik.Grzejniki przeszły długą drogę od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej i obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem.

Kiedyś jednym sposobem na zmianę koloru grzejnika była farba olejna, a grzejnik był tylko elementem instalacji grzewczej – te czasy mamy już dawno za sobą. Obecnie różnorodność form i kolorów może przyprawić o zawrót głowy, a producenci współpracujący z designerami pomagają nam wymieniać nudne, białe prostopadłościany na wyjątkowe formy, które stają się integralną częścią projektu wnętrza, a nie jego wyposażeniem technicznym.

W nowoczesnych wnętrzach panuje moda na styl industrialny, który otwiera wiele możliwości ciekawego wykorzystania instalacji grzewczej. W myśleniu o aranżacjach odchodzi się także od klasycznych i neutralnych beży, brązów i bieli w stronę intensywności wyrazu, która przejawia się w mocnych i zdecydowanych barwach.

Nowoczesne grzejniki doskonale wpisują się w te trendy wnętrzarskie, a pomysły projektantów naprawdę potrafią zaskakiwać. Firma Instal-Projekt postawiła na nowatorskie podejście do zagadnienia ogrzewania. Nietypowe kształty, duże gładkie powierzchnie i śmiała paleta kolorystyczna to nowe oblicze grzejników tej marki. W ofercie obok klasycznych „drabinek” pojawiły się grupy produktów TRENDY i ELEGANTE DESIGN, wśród których możemy znaleźć fantazyjny i geometryczny grzejnik Puls, który swoją formą zrytmizuje przestrzeń i doda energii wnętrzu. Indivi New i Inventio to z kolei duże, gładkie i imponujące ekrany grzewcze, będące rozwiązaniem zarówno prostym jak intrygującym. Grzejniki Tubus to klasyczna forma żeliwnego kaloryfera w nowej jakości technologicznej i soczystych kolorach.

Warto zauważyć, że w przypadku grzejników zmienia się nie tylko design, ale też elastyczność ich użycia. Obecnie zwiększa się zakres możliwych podłączeń, odpowietrzniki są elegancko ukrywane, a niektóre modele są „dwustronne”, co oznacza, że możne je montować zarówno na lewą, jak i prawą stronę, w zależności od aranżacji pomieszczenia.

A zatem - grzejniki wychodzą z cienia firanek i zasłon, którymi zazwyczaj bywały zasłaniane. Wymiana instalacji po zakończeniu sezonu grzewczego może okazać się strzałem w dziesiątkę, który nie tylko odmieni nasze wnętrze, ale za kilka miesięcy zaowocuje oszczędnościami.

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • Atrakcyjny grzejnik do...

  Ogrzewanie 02 marca 2012

  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć o koniecznośc...

 • Suszarki łazienkowe ze ...

  Ogrzewanie 13 marca 2012

  Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki ...

 • A może grzejnik... w ...

  Ogrzewanie 21 marca 2012

  Przyzwyczajamy się do tego, co znane, a grzejniki często traktujemy jako "stały element wyposażenia mieszkania". A gdyby zmienić podejście i spojr...

 • Industrialny klimat w niemal...

  Ogrzewanie 27 marca 2012

  Grzejnik ma określone parametry – wysokość, szerokość i moc grzewczą. Zazwyczaj możemy wybierać między jego wersją małą, dużą i średnią. I za...