Dizajnerska arena Poznania

Wydarzenia
Dizajnerska arena Poznania

Już w marcu odbędzie się wydarzenie dla projektantów, producentów i entuzjastów designu – arena DESIGN 2012. Spotkają się oni w dniach 5-8.03.2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Celem wydarzenia arena DESIGN od początku jego istnienia jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Poważne biznesowe podejście do tematyki wzorniczej to cena wyróżniająca poznańskie wydarzenie spośród innych organizowanych w kraju festiwali i wystaw. Nawiązanie relacji pomiędzy projektantami a producentami ułatwi bezpośrednie sąsiedztwo odbywających się w tym samym czasie najważniejszych w Polsce kontraktacji meblowych – targów MEBLE POLSKA oraz targów wnętrzarskich HOME DECOR.

Arena eko-designu
Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia arena DESIGN jest sustainable design – wzornictwo zrównoważone. Różnorodne podejścia do tej tematyki będzie można poznać podczas warsztatów i wykładów, których program prezentujemy w pliku pdf.

Szczególnie godne uwagi jest wystąpienie gościa specjalnego arena DESIGN, Francoisa Azambourga. Innowacje technologiczne wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju konstytuują sposób projektowania francuskiego projektanta.

Wykłady i warsztaty na temat eko-projektowania poprowadzi Alistair Faud-Luke, autor przetłumaczonej na wiele języków książki Eco-design Handbook. Z brytyjskim ekspertem w zakresie zarównoważonego designu będzie można porozmawiać o jego współpracy z projektantami, architektami i producentami, którzy promują postawy proekologiczne i prospołeczne.

TOP DESIGN award dla produktów doskonałych wzorniczo
Jedną z osi wydarzenia arena DESIGN jest wręczenie nagród TOP DESIGN award. Otrzymają je produkty, które we wzorowy sposób odzwierciedlają zastosowanie designu jako środka biznesowego. O prestiżowe wyróżnienie powalczą produkty nominowane do finału konkursu przez eksperckie jury.


Są to:

1. łóżko ORGANIQUE / producent: Gie-El

2. fotel bujany/ producent: Kettal/Loftcasa

3. kolekcja mebli TIME / producent: IMS SOFA

4. system BLUE® CHILLED & SPARKLING 31323000 / producent: Grohe

5. system RED DUO 30079000 / producent: Grohe

6. zestaw wanna i umywalka ALICE / producent: Marmorin

7. suszarki do włosów HD 1000-1003 / producent: Zelmer

8. sauna VITRIUM / producent: Klafs

9. fotel JOTT / producent: Bejot

10. fotel TWIST / producent: Bejot

11. oprawa SEDNA / producent: Light Art

12. odkurzacz FLOORIS VC 1006 / producent: Zelmer

13. tramwaj TRAMINO / producent: Solaris

14. Poduszki NYKRAM / producent: Studio Tkaniny

15. papier dekoracyjny CAVE / producent: Impress Decor

16. wzór cyfrowy PAINT SPLATTER / producent: Shattdecor

17. płytka łazienkowa NOMADA/NOMAD / producent: Ceramika Paradyż

Wystawowe zestawienia
Marka Kartell zaprezentuje swoje kultowe meble z plastiku. Wśród nich pojawią się projekty światowej klasy projektantów, jak Ron Arad, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Philippe Starck czy Patricia Urquiola. Na arena DESIGN zobaczymy także wystawę zastawy stołowej zaprojektowanej przez Donnę Karan, amerykańską projektantkę mody, dla manufaktury porcelany Lenox. Z kolei pod szyldem Rosenthala pojawi się porcelana zaprojektowana przez Christophe’a de la Fontaine’a – młodego designera z Luksemburga. Marka Alessi zaprezentuje „włoską fabrykę designu”.

„Zrównoważony” wystrój pokoju zaprezentuje grupa projektantów specjalizujących się w ekologicznych rozwiązaniach. Wystawę organizuje poznański portal Tytka.com.pl.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się także z ofertą instytucji i stowarzyszeń związanych ze wzornictwem, a także profesjonalistów – biur i pracowni projektowych. arena DESIGN będzie także przestrzenią prezentacji twórczości młodego pokolenia projektantów, w tym studentów obecnych na arena DESIGN uczelni artystycznych i technicznych.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl.

Wiadomość umieszczono w kategorii: [Wnętrza, aranżacje i design]

Powiązane artykuły

 • SilesiaINTERIOR- targi z...

  Wydarzenia 10 stycznia 2012

  Ciekawe pomysły dotyczące projektowania wnętrz? Nowe rozwiązania? Modne materiały i gotowe rozwiązania znanych producentów? W czasie trwaj...

 • Imm cologne 2012- w tyglu...

  Wydarzenia 19 stycznia 2012

  Są targi na których wypada się pojawić by nawiązać kontakty handlowe i kreować wizerunek przedsiębiorstwa. Istnieją też wydarzenia, na kt&oa...

 • About Design po raz drugi

  Wydarzenia 03 kwietnia 2012

  W dniach 11-13 maja w Gdańsku odbędzie się druga edycja About Design – Targów Designu i Aranżacji Wnętrz. Ideą przewodnią drugiej edycji...

 • Targi wnętrzarskie w ...

  Wydarzenia 15 czerwca 2012

  W dniach 5-7 października br. w Szczecinie odbędą się 21. Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYTSKO DLA DOMU. Największe w p&oacut...