Recepta na udany design

Styl
Recepta na udany design

Livingroom, marka należąca do firmy Mebelplast, przedstawia najważniejsze trendy w designie na 2011 rok. Hasło „Mix-Mash” to najnowszy przepis na interesujące wnętrza.
- Wszyscy, których dręczyło pytanie, w jaki sposób urządzić mieszkanie mogą w tym roku spać spokojnie.  W 2011 królować będą połączenia, które stanowią bazę dla stylu MIX MASH. Zestawienie starych, dobrych stylów z nowoczesnym wzornictwem i odważna zabawa kolorami to podstawowe wyznaczniki modnego w tym roku stylu. Meble z najnowszej kolekcji Livingroom idealnie odpowiadają takim trendom. Dobrym przykładem jest tu kanapa SASSY, w połyskującym velurze DISCO BLACK, która w zgrabny sposób łączy klasyczne formy z nowoczesną tapicerką o wyrazistych kolorach - powiedziała Monika Bielska, Product Creation Director Mebelplast.

Modny w tym roku styl jest nawiązaniem do stylu lat 50. XX wieku. Dla tego w tym roku wnętrza będzie cechował minimalny luksus, określany jako prosty i czysty design. Klasyka połączona ze spójnością i regularnością współczesnych form będzie funkcjonalna, ale jednocześnie pozostanie wytworna.  

„MIX MASH chętnie zestawia globalne wzornictwo z regionalnymi akcentami. Współcześnie chętnie łączy się tradycyjne rzemiosło z innowacyjnością i funkcjonalnością. Panuje moda na otaczanie się przedmiotami i meblami o praktycznych kształtach, ozdobionych etnicznymi motywami. Właśnie dlatego styl prowansalski nadal nie schodzi z salonów. Nurt ten charakteryzuje się użyciem modnych tkanin , wyróżniających się nowoczesnymi wykończeniami i łączoną kolorystyką.

- Przykładem stylu prowansalskiego są ażurowe tkaniny, wyglądające jak wykonane na szydełku, charakteryzujące się dużymi deseniami o kwiecistych wzorach. Do drugiej grupy modnych materiałów należą miękkie, połyskujące tkaniny,  w energetycznych kolorach fioletu, fuksji i trawy cytrynowej.

W ten właśnie trend wpisuje się kanapa LAURO 3XL  w tkaninie aksamitnej KAVANA medalion Violet” – wyjaśnia Monika Bielska.  

W tym roku królować będzie zarówno kolorystyka obowiązująca rok wcześniej, jak i całkiem nowe rozwiązania. Kolor szary, ze wszystkimi swoimi odcieniami, od szarości prawie białej do bardzo ciemnej,  jest jednym z najmodniejszych. W dobrym stylu będzie łączenie szarości z odrobiną niebieskiego, bądź zielonego. Pojawi się nie tylko na ścianach, popularne będą również meble i tkaniny we wszystkich jego tonacjach. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył kolor fioletowy. Choć jest on uważany za śmiały i ekstrawagancki, to jego jaśniejsze odcienie i bardzo ciemne tonacje będą częstym elementem dekoracji wnętrz. Dla osób odważnych proponowane są również dodatki w intensywnie różowym kolorze.

- Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dlatego marka Livingroom podąża za światowymi trendami w meblarstwie, tak by tworzyć przedmioty, zarówno praktyczne, jak i piękne. Zadbaliśmy o to, by nasi klienci dostali produkt wpisujący się w najnowsze trendy mody- powiedział Prezes Mebelplast Marek Kołakowski.