Artykuły

 • Siatka
 • Industrialnie, więc niebanalnie

  Porady eksperta 21 stycznia 2015

  Gdy z upadających fabryk i magazynów zabrano maszyny, do wielu opuszczonych przestrzeni wprowadzili się artyści, zamieniając te powierzchnie w oryginalne mieszkania i pracownie. I tak narodził się styl, który stał się jedną z najciekawszych propozycji dla poszukujących niestandardowych, pomysłowo urządzonych wnętrz.

 • Wybieramy obudowę kominka

  Porady eksperta 12 grudnia 2014

  Kominki cieszą się obecnie dużą popularnością, tym bardziej że mamy w czym wybierać jeśli chodzi o ich design. Jednak jak pokazuje praktyka, nie tylko wygląd i rozmiar kominka mają znaczenie. Niezwykle istotnym jego elementem jest bowiem obudowa. Którą wybrać: akumulacyjną czy izolacyjną?

 • Kilka porad na temat korkowej posadzki

  Porady eksperta 05 grudnia 2014

  Zastosowanie korkowych paneli umożliwi stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza. Marka Wicanders proponuje korkowe panele Corkcomfort, które dzięki pomysłowej konstrukcji oraz innowacyjnemu systemowi CORKLOC w szybki i łatwy sposób pozwalają stworzyć stylowe oraz praktyczne posadzki.

 • Kominek dla każdego

  Porady eksperta 18 listopada 2014

  Jesienne i zimowe wieczory może umilić blask płomieni domowego kominka. Wielu z was odpowie, że to wprawdzie klimatyczna, ale droga ozdoba pomieszczenia. Zobaczmy, co w tym zakresie proponuje projektantka wnętrz Anna Popławska. 

 • W poszukiwaniu ciszy

  Porady eksperta 24 października 2014

  Szukając ciszy we własnym domu, nie musimy przerabiać pomieszczeń na kształt studia nagraniowego. Jeśli niepożądane hałasy nie pozwalają nam spokojnie wypić lampki wina, warto zwrócić uwagę na korek, ale nie ten zamykający butelkę z winem, ale jako materiał służący do wykończenia wnętrz.

 • Wygoda kontra przestrzeń, czyli jak urządzić to...

  Porady eksperta 20 sierpnia 2014

  Pomieszczenie przeznaczone na osobną toaletę charakteryzuje się zwykle ograniczonym metrażem. Wyposażenie go w dopasowane wymiarowo sanitariaty i odpowiednią armaturę jest więc kwestią decydującą o jego funkcjonalności. O czym warto pamiętać, projektując przestrzeń?

 • Gdy nadchodzi czas remontu

  Porady eksperta 08 sierpnia 2014

  Remont to nieodłączny element dla uzyskania wymarzonej aranżacji wnętrza. Szczególnie istotny jest dokładny pomiar pomieszczenia i wszystkich elementów, które chcemy w nim umieścić, np. mebli. Do tego celu zamiast tradycyjnej metrówki warto użyć cyfrowego dalmierza laserowego. 

 • Jak rozjaśnić mieszkanie

  Porady eksperta 28 lipca 2014

  Istnieje kilka trików, które sprawią, ze ciemne pokoje będą wydawać się jaśniejsze. Jest to niebagatelna sprawa, bowiem światło wpływa nie tylko na wygląd i komfort użytkowania pomieszczeń, ale także na nasze samopoczucie.

 • Kolor nie tylko dla kobiet

  Porady eksperta 26 czerwca 2014

  Przez długi czas różowy był kolorem zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet. I choć następuje powolne zanikanie tej zasady, wielu mężczyzn do tej pory nie wyobraża sobie w mieszkaniu żadnych elementów w tym odcieniu. Czy można więc przemycić róż do wnętrz nie powodując przy tym zawrotu męskiej głowy?

 • Potencjał tkwi w kolorach

  Porady eksperta 06 czerwca 2014

  Funkcjonalność i układ mebli a także innego wyposażenia mieszkania to nie jedyne wyznaczniki komfortu. Ogromną rolę odgrywają także kolory. To one sprawią, że nasz dom stanie się azylem po ciężkim dniu pracy. Zobaczmy, co można dzięki nim osiągnąć.

 • Pielęgnacja drewnianej podłogi

  Porady eksperta 24 kwietnia 2014

  Właściwa pielęgnacja drewnianych powierzchni nie tylko utrwala naturalne piękno zaklęte w drewnie, ale również wydłuża żywotność parkietu nawet o pięćdziesiąt procent. I wbrew pozorom - nie jest to trudne.

 • Zapewni oryginalny efekt

  Porady eksperta 04 kwietnia 2014

  Nowością wśród emalii do drewna i metalu jest Beckers Designer Universal. Dzieki niej można w prosty sposób dokonać metamorfozy wnętrza, uzyskując doskonały efekt. Dodatkową zaletą tego produktu jest ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia receptura.