Artykuły

 • Siatka
 • Jaki kolor zdominuje 2015 rok?

  Trendy i inspiracje 09 stycznia 2015

  Każdego roku już od piętnastu lat Pantone Color Institute wybiera kolor, który będzie rządził w nadchodzących trendach. Rok 2015 będzie należał do koloru nazywanego zgaszonym bordo, kolorem ziemi czy włoskiego wina - koloru Marsala.

 • Hettich podpowiada

  Trendy i inspiracje 07 stycznia 2015

  Nawet producenci i wykonawcy mebli kuchennych, którzy na bieżąco śledzą obowiązujące trendy, często toną w gąszczu tego, co jest aktualnie modne. Dlatego z pomocą przychodzi firma Hettich, która w przewodniku „Kuchenne Inspiracje” podpowiada, jak wykonać najlepszą i najmodniejszą kuchnię.

 • Poczuj się jak sommelier

  Trendy i inspiracje 13 listopada 2014

  Sélection du Sommelier  marki Baltic Wood to propozycja litych podłóg drewnianych w gamie dziesięciu barw, do wnętrz w każdym stylu: od kolonialnego czy skandynawskiego, poprzez glamour, rustykalny, na stylu eklektycznym kończąc.

 • Nieprzyzwoicie piękne

  Trendy i inspiracje 21 października 2014

  Voyage Couture emanuje szykiem zatopionym w błyszczącej poświacie. Ma dawać wytchnienie oraz przyjemność obcowania z wyrafinowanymi materiałami i fakturami pełnymi szlachetności. Zobaczmy, czy tak jest w istocie.

 • Projektując, zawsze wracamy do Mediolanu

  Trendy i inspiracje 07 października 2014

  Pomimo że od targów Salone del Mobile w Mediolanie minęło już sporo czasu, ich wpływ na wnętrzarskie trendy dopiero zacznie być odczuwalny. O iSalońskich wrażeniach rozmawiam z designerem Kubą Kozłowskim i architektką Anią Małachowicz.

 • String wciąż przyciąga uwagę

  Trendy i inspiracje 01 października 2014

  Raptem trzy półki, a potrafią odzwierciedlić różne osobowości, zainteresowania i style ich właścicieli. To właśnie ta różnorodność, funkcjonalność i ponadczasowe wzornictwo są powodami, dla których String po 60 latach nadal przyciąga uwagę.  

 • Panele, które wymykają się utartym schematom

  Trendy i inspiracje 27 sierpnia 2014

  Aby odmienić wystrój mieszkania czy domu, nie trzeba od razu robić kosztownego remontu. Wystarczy dodać jeden, wyrazisty i nieszablonowy element dekoracji, by wprowadzić nowy „look” na domowe salony. 

 • Zieleń zawsze aktualna

  Trendy i inspiracje 14 maja 2014

  Pomimo ze światowe trendy w zakresie kolorystyki we wnętrzach zmieniają się jak w kalejdoskopie, niektóre z nich nie dezaktualizują się. Tak jest w przypadku zieleni, która od lat obecna jest wśród propozycji lansowanych przez trendsetterów.

 • Slow trendy we wnętrzach

  Trendy i inspiracje 29 kwietnia 2014

  Slow trendy… Cóż to takiego? Jest to koncepcja projektowania wnętrz, która w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników. Pomocna w realizacji tej koncepcji jest marka Lotari. Zobaczmy, na czym ten trend polega.

 • Zalety białych mebli

  Trendy i inspiracje 28 kwietnia 2014

  Biel ma zarówno zagorzałych zwolenników jak i wrogów, którzy uważają, że to bardzo problematyczny kolor, a szczególnie gdy mówimy o kuchni. Czy mają więc one jakieś zalety? Prezentujemy dziesięć z nich i czekamy na Wasze opinie w tym zakresie.

 • Nowe kolory, nowe możliwości

  Trendy i inspiracje 28 marca 2014

  Na rynku pojawiła się prawdziwa gratka dla miłośników stylu glamour - nowe kolory szkła lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION. Ich odcienie odzwierciedlają najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

 • Lakiernicze trendy w meblarstwie 2014

  Trendy i inspiracje 24 lutego 2014

  Na temat trendów kolorystycznych, które królować będą we wnętrzach w 2014 roku oraz o tym, jak uwidocznią się one w dziedzinie lakierowania mebli z portalem rozmawia Piotr Lipiński z firmy Lemir.