Artykuły

 • Siatka
 • Lampy w nowoczesnym wnętrzu

  Oświetlenie 18 grudnia 2014

  Umiejętnie dobrane lampy pozwalają nie tylko rozświetlić pomieszczenia, ale zwłaszcza w przypadku modeli wiszących, ciekawie zagospodarować pustą przestrzeń. Kolekcja VERO marki Nowodvorski Lighting spełni oba te zadania i będzie stanowić oryginalny dodatek minimalistycznych aranżacji. 

 • Oświetlenie, które przyciągnie klienta

  Oświetlenie 05 listopada 2014

  Właściwe oświetlenie produktów jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na decyzje zakupowe klientów. Nie powinno więc negatywnie wpływać na produkty, np. powodować blaknięcia, co w przypadku m.in. sklepów z meblami ma istotne znaczenie. Na rynku polskim swoje pierwsze kroki stawia włoska marka ILMAS, kt&o...

 • Jak u Churchilla

  Oświetlenie 22 sierpnia 2014

  Bestlite to kolekcja klasycznych i bardzo eleganckich lamp, które są produkowanie nieprzerwanie od 1930 roku. Ich największym zwolennikiem był sam Winston Churchill.

 • Kultowa żarówka z kryształu

  Oświetlenie 23 maja 2014

  Żarówka – jest inspiracją dla projektantów, którzy w różnych wersjach wykorzystują ją w swoich projektach. Zawieszona na kablu używana jest jako stylizowany element oświetlenia, będąc od jakiegoś czasu trendem we wnętrzach vintage, jak i tych minimalistycznych czy industrialnych. A co powiecie na taką z kryształu...

 • Mistrz drugigo planu: oświetlenie

  Oświetlenie 13 maja 2014

  Jakie elementy w jadalni dla przecietengo jej użytkownika są najważniejsze? Odpowiemy rzecz jasna: stół i krzesła. Jednak jest jeszcze coś, tak zwany mistrz drugiego planu, w tym wypadku – lampa sufitowa. Odkryciem tego sezonu może być holenderska marka It’s about RoMi.

 • Kreator nastroju: oświetlenie

  Oświetlenie 25 lutego 2014

  Odpowiednio dobrane oświetlenie to mistrz kreacji. Wydobywa interesujące detale w pomieszczeniu oraz stwarza nastrój, na którym nam zależy. A wszystko dzięki lampom, których dobór i rozmieszczenie należy starannie przemyśleć. 

 • Wzorowe światło, czyli jakie?

  Oświetlenie 23 stycznia 2014

  Właściwe oświetlenie miejsca do pracy czy nauki jest niezwykle ważne zarówno dla naszego wzroku jak i samopoczucia. Jeśli chcemy, aby światło wzorowo spełniło swoją rolę, warto nad nim trochę popracować. 

 • Zabryluje we wnętrzu

  Oświetlenie 30 sierpnia 2013

  Charakteryzuje się tymi samymi cechami co diament: błyszczy, intryguje, ozdabia, jednak diamentem nie jest. Przedstawiamy lampę Bijoux, nowy produkt włoskiej marki Slide, która doskonale sprawdzi się w nowocześnie urządzonym wnętrzu, tworząc wspaniałe efekty oświetlenia.

 • Polskie rękodzieło, światowy poziom

  Styl 07 czerwca 2013

  Rękodzieło na wysokim poziomie wykonywane przez polskiego twórcę – tak w skrócie można określić działalność Zakładu Produkcji Lamp OLD-ART Metaloplastyka z Brzeska w województwie małopolskim. O rodzinnym zamiłowaniu do tworzenia wyjątkowych przedmiotów rozmawiam z Aleksandrą Jakubowską, menedżerem firmy, a prywat...

 • Nowość wprost z Londynu

  Styl 03 czerwca 2013

  Nowa seria lamp London firmy Nowodvorski Lighting została stworzona z myślą o młodych globtrokerach zafascynowanych Londynem. Lampy te pomogą im poprzez aranżację pokoju, w którym spędzają większość wolnego czasu, wyrazić swoje zainteresowania.

 • Lampy o finezyjnych kształtach

  Styl 22 maja 2013

  Rattan to materiał nadający wnętrzom egzotyki. Może być wykorzystany do wyplatania mebli, koszy i innych przedmiotów, chociażby takich jak lampy. Przykładem są kolekcje Lucan, Elsene i Prescot marki Nowodvorski Lighting, lampy, które swoimi finezyjnymi kształtami przypominają kwiaty.

 • Wnętrze wymodelowane światłem

  Oświetlenie 25 kwietnia 2013

  Lampy w klasycznych lub nowoczesnych aranżacjach wnętrz powinny wyraźnie zaznaczać swoją obecność a jednocześnie kształtować optykę wnętrza. Umiejętnie zainstalowane, wielopunktowe, oświetlające z dołu lub góry określone płaszczyzny wymodelują przestrzenie mieszkalne, nadając im harmonijnych proporcji.