Artykuły

 • Siatka
 • Na ratunek wartościom

  Dom 01 lipca 2014

  Dietetycy alarmują, że nasze dzieci jedzą posiłki na kanapie przed telewizorem. Fakt ten potwierdzają badania, z których wynika, że polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?

 • Jadalnia w wysmakowanych kolorach

  Dom 03 lutego 2014

  W aranżacji jadalni oprócz mebli i oświetlenia istotne znaczenie mają odpowiednio dobrane kolory i dodatki. Pomogą one wykreować stylową, przyjemną w odbiorze komfortową przestrzeń.

 • Zapewni solidną dawkę optymizmu

  Kolekcje mebli 06 sierpnia 2013

  Ponadczasowość, naturalność i trwałośc to słowa, które w wielkim skrócie charakteryzują kolekcję Grand Collection firmy Unimebel. Jest ona w całości wykonana ze starannie wyselekcjonowanego drewna jesionowego. 

 • DIAGO, czyli na ukos

  Meble 06 sierpnia 2013

  Podczas lipcowego festiwalu Gdynia Design Days przeżyliśmy wiele estetycznych emocji, których powodem były projekty polskich projektantów. Wśród twórców obecnych na targach w Gdyni, którzy poruszyli pokłady naszej estetycznej wrażliwości, była trójmiejska grupa projektowa Tabanda wraz z projekt...

 • Myśląc o Panamie

  Meble 19 lipca 2013

  Włoska marka Gaber prezentuje krzesło PANAMA, które otrzymało prestizową nagrodę Red Dot Design Award 2013. W projekcie tym połączono drewno z innowacyjnym tworzywem sztucznym. W efekcie powstał produkt o niezwykle delikatnej i wyjątkowo harmonijnej konstrukcji. 

 • Ponadczasowa Savoia

  Kolekcje mebli 23 czerwca 2013

  Kolekcja Savoia jest stale rozbudowywaną nowością w ofercie firmy Meblonowak z Dobrodzienia. Jest to dostojna kolekcja o ponadczasowym charakterze dla osób ceniących sobie prostotę formy.

 • Jadalnia z eterycznym akcentem

  Dom 12 czerwca 2013

  Drewniany stół o formie awangard stanowi ponadczasowe rozwiązanie w aranżacji jadalni. Gdy wykonany jest z jednego kawałka drewna, może stać się jej widowiskową częścią, czyniąc ją miejscem wyjątkowym.

 • Jadalnia z włoskim charakterem

  Dom 09 maja 2013

  Czy w przypadku mebli do jadalni można wymyślić cokolwiek nowego? Najnowsza kolekcja mebli Infiniti Design, która tuż po premierze na targach w Mediolanie właśnie zawitała do Polski, dowodzi, że tak.

 • Biurko, stół lub ława w jednym

  Meble 11 kwietnia 2013

  Ławę Quattro poznaliśmy jesienią ubiegłego roku, gdy delikatnością dębu sonoma zachwyciła jury konkursu Diament Meblarstwa 2013. Teraz Halex, producent ławy, przygotował jej wersję w okleinie wenge, która miała swoją premierę podczas marcowych targów Meble Polska.

 • Jadalnia w białej tonacji

  Dom 08 kwietnia 2013

  Przestronna, jasna, elegancka i funkcjonalna. Jest najlepszym miejscem na rodzinne przyjęcia, ale i codzienne spotkania przy wieczornej kolacji. W „białej” jadalni panuje uroczysty nastrój oczekiwania na gości, którzy zasiądą przy długim stole o nogach przypominających klasyczne kolumny, na komfortowych tapice...

 • Meble, które uwielbiają podróże

  Dom 23 listopada 2011

  Jadalnia nie jest zazwyczaj miejscem, do którego wpadamy tylko na moment by zjeść posiłek. Często pełni równocześnie funkcje salonu. To właśnie  w tym pomieszczeniu goście spędzą najwięcej czasu. Aranżując pomieszczenie, które stanie się wizytówką naszego mieszkania nie starajmy się powielać klimatu panująceg...

 • Okrągły stół- wady i zalety

  Dom 21 listopada 2011

  Nie przez przypadek okrągły stół jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w europejskiej kulturze. W Legendzie o królu Arturze symbolizował równość i braterstwo. Do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli porozumienia. Jednak w naszej kuchni nie musi on pełnić funkcji czysto dekoracyjnych. Jego funkcjon...